image
Tasarım, Yenilik, Dönüşüm Makki, bilişim teknolojileri alanında fark yaratan, yenilikçi hizmet ve çözümler üreten teknoloji ve danışmanlık firmasıdır.
image
Yeni Nesil ERP Kullandığı teknoloji ve altyapı ile dünya standartlarını yakalayan Invigo, kullanıcı dostu, esnek ve modüler bir 2.Nesil ERP çözümüdür.
image
m²CRM Web Uygulaması Müşteri odaklı işletme stratejinizi m²CRM ile yönetin, satışlarınızda devamlılık ve artış sağlayın.
* * *
image image image

Veritabanı Danışmanlığı

1309332011Veritabanları, uygulama yazılımlarınızın kalbidir. Uygulamanızdan en iyi verimi alabilmek için veritabanının düzgün kurulması, işletmenizin şartlarına ve donanım özelliklerine göre ayarlanması, periyodik olarak izlenmesi ve bakımının yapılması, yedeklenmesi, uygulama yaşam döngüsü sırasında ortaya çıkan ihtiyaçlara göre gerekli değişikliklerin yapılması, gerekirse yeniden yapılandırılması, performansının izlenmesi ve iyileştirilmesi gerekir. Farklı uygulamalarınızın veritabanları arasında veri aktarımı ve sürekli bir entegrasyon ihtiyacınız olabilir. Makki olarak, dünyada standartlaşmış veritabanı sistemleri için verdiğimiz teknik destek ve danışmanlık hizmetleri;
  • Kurulum ve sürüm yükseltme; her türlü işletim sistemine kurulum, yamaların uygulanması, yeni çıkan sürümlerin yüklenmesi ve mevcut uygulamalarınızın yeni sürümlere aktarılması.
  • Konfigürasyon yönetimi; veritabanı parametrelerinin sisteminiz için en uygun değerlerle ayarlanması.
  • Performans izleme ve iyileştirme; sistemin performansının periyodik olarak raporlanması, aşırı kaynak tüketen, sistemde bekleme, gecikme veya kilitlenmelere yol açan sorgu ya da veritabanı nesnelerinin tespit edilmesi ve düzeltilmesi, SQL Tuning.
  • Yedekleme ve veri kurtarma;
  • Periyodik bakım hizmetleri,
  • Farklı uygulamalarınızın veritabanları arasında veri aktarımı,
  • Veritabanı teknik destek ve yönetim hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri